Zapraszamy do udziału w konkursie turystyczno-etnograficznym dotyczącym Gospodarstwa Paryja i tradycji żniwnych. Od dzisiaj do czwartku (2 sierpnia) w godz. 20:00-24:00 pojawiać się będzie codziennie nowe pytanie. Nagrodami w konkursie są najnowsze mapy Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju, zestawy galanterii drewnianej z Żurowej, gadżety turystyczne.
Zobacz pytania klikając: 

Dla osoby która pierwsza poprawnie odpowie na kolejne pytanie przesyłamy następnego dnia mapę, tak, aby jej użytkownik mógł dojechać bez problemów na naszą imprezę. W mailu prosimy o podanie adresu zwrotnego na który mapę wyślemy.

Pytanie czwarte.
Jak nazywają się placki pieczone na blasze z dodatkiem sody? Jednocześnie informujemy, że będzie je można spróbować w czasie naszej imprezy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pytanie trzecie.
Które z zaprezentowanych dwóch zdjęć nie zostało wykonane w Paryi?

 


Pytanie/zadanie drugie.
Dzisiaj rano dotarła do nas bardzo dobra informacja! Finalistką tegorocznego konkursu Miss Polonia 2012 została Paulina Mróz z Tuchowa: http://www.tuchow.pl/paulina-mroz-finalistka-miss-polonia-2012/.
Z Pauliną związane jest drugie zadanie. Wystarczy przeglądnąć galerię zdjęć na oficjalnej stronie Gospodarstwa Paryja: http://paryja.pogorza.pl/agroturystyka-fotografie.html i przesłać nam link do jednego z dwóch zdjęć Pauliny wykonanych w naszym gospodarstwie w czasie sesji fotograficznej przeprowadzonej przez Wiktora Chrzanowskiego www.wiktor.ch

Pierwsze pytanie.
Zobacz film z warsztatów siankosowych, które prowadziliśmy w gospodarstwie Paryja w 2009 roku: http://www.youtube.com/watch?v=O9lwLVBpnVY i odpowiedz poprawnie na wszystkie 3 pytania:

1. Kogo potrzeba do koszenia?
2. Aby nauczyć się kosić, gdzie trzeba włożyć liść ostrzożenia, kaczeńca lub podbiału?
3. Co lub kogo trzeba czasem „unieszkodliwić” w czasie koszenia?

Odpowiedzi na pytania prosimy przesyłać na adres: p_firlej@tlen.pl

Poniżej prezentujemy fragment nowo wydanej mapy okolic Gospodarstwa Paryja.

 

 

 

 

 

Skomentuj